III Pomorski Konkurs Perkusyjny.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 26 uczestników (kolejność alfabetyczna):

 

Grupa I

 

  1. Irena Głowińska (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),
    https://youtu.be/NDxexk6Ouas

  2. Franciszek Osowski (SM I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, nauczyciel: mgr Tomasz Siedlik),

https://youtu.be/3BgmM7M9_aY

  1. Filip Peszkowski (SM I i II t. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, nauczyciel: mgr Tomasz Siedlik),

https://youtu.be/FSTtr8jItAI

  1. Antoni Sikorski (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski)

https://youtu.be/6NJ3wdJnSXA

https://youtu.be/XXXdjkisTJk

  1. Bartosz Wawiórko (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),

https://youtu.be/yeUJEZPWDvc

  1. Wiktor Went (PSM I st. im. Mazurka Dąbrowskiego Kościerzynie, nauczyciel: mgr Marek Czajka),

https://youtu.be/4UDwErzvjwE

https://youtu.be/oX7x_FKVxAA

  1. Franciszek Wilk (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/OeGFXtRlrfQ

https://youtu.be/J5N_mu3FZ-Q

  1. Kacper Winklarz (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski),

https://youtu.be/QBbYHwKPzgc

https://youtu.be/PHnXXn4RiDY

  1. Kacper Woźniak (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/yFVwgifawEs

https://youtu.be/83iku8wOzFs



 

Grupa II

  1. Piotr Bruniecki (PSM I st. im. Mazurka Dąbrowskiego Kościerzyna, nauczyciel: mgr Marek Czajka),

https://youtu.be/IsrBH49QEK4

https://youtu.be/Vjr-91l2lSM

  1. Krzysztof Bursztyński (SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Szczepan Polewski),

https://youtu.be/y1veNBrHs_U

https://youtu.be/8lXBj0eKGZs

  1. Emil Kowalski (PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, nauczyciel: mgr Lidia Romanowska),

https://www.youtube.com/watch?v=1QRCq7Y8gPM

  1. Mateusz Mikiciuk (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/zfqLYQ_PwCc

https://youtu.be/5J5M47BetQw

  1. Julia Mikrut (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski),

https://youtu.be/fdeOnMdqoQs

https://youtu.be/vJbGTblxcME

  1. Noa Sakutov (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/kGIeYrNpb2w

https://youtu.be/HZbJPawif_I

  1. Mateusz Salamon ( PSM I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie, nauczyciel: mgr Stanisław Bień),

https://youtu.be/F9R4DCXRkLc

  1. Paweł Orłowski (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/2ej0_H0Ui-4

https://youtu.be/g6uiJowW5C4

  1. Wiktor Werbowy (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gd.-Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),

https://youtu.be/BGaxbeXb-cQ

  1. Franciszek Wrzesiński (PSM I st. im. Fr. Chopina w Miastku, nauczyciel: mgr Łukasz Łapiński),

https://youtu.be/clCnG4swS0k



 

Grupa III

  1. Miłosz Bień (PSM I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie, nauczyciel: mgr Stanisław Bień),

https://youtu.be/zjMAvSfFKfc

  1. Juliusz Machel (PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, nauczyciel: mgr Lidia Romanowska),

https://www.youtube.com/watch?v=Qe4c_9zZQP0

  1. Franciszek Obryś (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

https://youtu.be/0YabmTnWAXg

https://youtu.be/ZvCySLjz4fg

https://youtu.be/fwvsR3G99qY

  1. Bartłomiej Pruszyński (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, nauczyciel: mgr Łukasz Lewczak),

https://youtu.be/oh41H7q-rLw

  1. Mikołaj Robak (PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, nauczyciel: mgr Lidia Romanowska),

https://www.youtube.com/watch?v=d5so8c_PBGU

  1. Wiktor Sinkiewicz (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, nauczyciel: prof. Piotr Sutt),

https://youtu.be/Th4GMBui1GE

https://youtu.be/_Em8uYT3CoY

https://youtu.be/A3pCQtU2tOA

  1. Antoni Szuman (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, nauczyciel: mgr Łukasz Lewczak),

https://youtu.be/cnFtu0-tZ-c





 

III Pomorski Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym

Do konkursu zgłosiło się łącznie 11 uczestników (kolejność alfabetyczna):

 

Grupa I

 

  1. Dawid Drywa (PSM I i II st. w Gdyni),

https://www.youtube.com/watch?v=qfoL6dunDcc

  1. Michał Marciszonek (PSM I st. w Miastku),

https://youtu.be/ua5_hwSaAWs

  1. Szymon Olawa (Empire Music School),

https://www.youtube.com/watch?v=XrrE7Lq-a4Q

  1. Franciszek Rayss (Empire Music School),

https://www.youtube.com/watch?v=aWLaD6KQ7_c

  1. Antoni Sikorski (PSM I st. w Chełmnie),

https://youtu.be/86SNYUul-pA

https://youtu.be/U5ZLHCn-L3I

  1. Wiktor Sinkiewicz (OSM I i II st. w Gdańsku),

https://www.youtube.com/watch?v=twheuV00IkU

https://www.youtube.com/watch?v=YHGvcl5813A



 

Grupa II

  1. Łukasz Cieślak (Studio 36),

https://www.youtube.com/watch?v=mPUzfPnOJHw

https://www.youtube.com/watch?v=dlv0FZJ5O2Y

  1. Bartłomiej Pruszyński (PSM I st. w Kartuzach) ,  https://youtu.be/Qmlr2-swa3I

  2. Amelia Przybylska (PSM I st. w Kwidzynie),

https://youtu.be/pX85vk82_UA

  1. Karol Sochaczewski (PSM I i II st. w Słupsku),

https://youtu.be/EPJp9p0c3TE

https://youtu.be/EWAWjtSpZH8

  1. Antoni Szuman (PSM I st. w Kartuzach),

https://youtu.be/ucvVyIw3xAw



 




Wyniki  III Pomorskiego Konkursu Perkusyjnego i III Pomorskiego Konkursu Gry na Zestawie Perkusyjnym

 

Skład Komisji:

Przewodniczący - mgr Krzysztof Maciąg

członek jury - mgr Grzegorz Sikorski

członek jury - mgr Łukasz Lewczak

 

Kartuzy 26.04.2021 r.

 

 

III Pomorski Konkurs Perkusyjny

 

GRUPA I

 

I Nagroda

- Antoni Sikorski (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski)

- Bartosz Wawiórko (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),

 

II Nagroda

- Franciszek Osowski (SM I i II st. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, nauczyciel: mgr Tomasz Siedlik),

- Franciszek Wilk (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

 

III Nagroda

- Irena Głowińska (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),

- Filip Peszkowski (SM I i II t. im. Z. Noskowskiego w Gdyni, nauczyciel: mgr Tomasz Siedlik),

- Wiktor Went (PSM I st. im. Mazurka Dąbrowskiego Kościerzynie, nauczyciel: mgr Marek Czajka),

- Kacper Winklarz (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski),

- Kacper Woźniak (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

 

 

GRUPA II

 

I Nagroda

- Emil Kowalski (PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, nauczyciel: mgr Lidia Romanowska),

 

II Nagroda

- Mateusz Mikiciuk (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg), WYRÓŻNIENIE – za utwór na werblu

- Wiktor Werbowy (ZSM SM I st. im. G. Bacewicz w Gd.-Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Arkadiusz Skotnicki),

 

III Nagroda

- Noa Sakutov (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg), WYRÓŻNIENIE – za utwór na ksylofonie

- Mateusz Salamon ( PSM I st. im. F. Nowowiejskiego w Kwidzynie, nauczyciel: mgr Stanisław Bień), WYRÓŻNIENIE – za utwór na marimbie

 

Wyróżnienie

- Krzysztof Bursztyński (SM I st. im. G. Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu, nauczyciel: mgr Szczepan Polewski),

- Julia Mikrut (PSM I st. im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie, nauczyciel: mgr Grzegorz Sikorski),

- Paweł Orłowski (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

 

 

GRUPA III

 

I Nagroda

- Franciszek Obryś (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Malborku, nauczyciel: mgr Krzysztof Maciąg),

- Mikołaj Robak (PSM I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, nauczyciel: mgr Lidia Romanowska),

 

II Nagroda

Wiktor Sinkiewicz (OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, nauczyciel: prof. Piotr Sutt), WYRÓŻNIENIE – za utwór na ksylofonie

 

III Nagroda

- Bartłomiej Pruszyński (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, nauczyciel: mgr Łukasz Lewczak), WYRÓŻNIENIE – za grę na werblu

 

Wyróżnienie

Antoni Szuman (PSM I st. im. I.J. Paderewskiego w Kartuzach, nauczyciel: mgr Łukasz Lewczak), WYRÓŻNIENIE – za utwór na ksylofonie

 

 

 

 

III Pomorski Konkurs Gry na Zestawie Perkusyjnym

 

GRUPA I

 

I Nagroda

- Wiktor Sinkiewicz (OSM I i II st. w Gdańsku),

 

II Nagroda

- Dawid Drywa (PSM I i II st. w Gdyni),

 

III Nagroda

- Michał Marciszonek (PSM I st. w Miastku),

- Antoni Sikorski (PSM I st. w Chełmnie),

 

Wyróżnienie

- Szymon Olawa (Empire Music School),

- Franciszek Rayss (Empire Music School),

 

 

GRUPA II

 

I Nagroda

- Bartłomiej Pruszyński (PSM I st. w Kartuzach),

 

II Nagroda

- Łukasz Cieślak (Studio 36),

 

III Nagroda

- Amelia Przybylska (PSM I st. w Kwidzynie), WYRÓŻNIENIE – za pełen przekrój rytmów latynoamerykańskich

- Antoni Szuman (PSM I st. w Kartuzach),

 

Wyróżnienie

- Karol Sochaczewski (PSM I i II st. w Słupsku), 

 


REGULAMIN

III POMORSKIEGO KONKURSU PERKUSYJNEGO

 

§ 1

Organizatorem III POMORSKIEGO KONKURSU PERKUSYJNEGO jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, ul. Majkowskiego 5, 83-300 Kartuzy oraz Stowarzyszenie Musica Cartusiana przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kartuzach.

 

§ 2

1.    Konkurs ma charakter regionalny (dotyczy regionu pomorskiego) i odbywa się w formie internetowej (online).

2.    Termin konkursu (ogłoszenie wyników na stronie internetowej): 26 kwietnia 2021 r.

3.    Termin przesłania zgłoszeń drogą mailową oraz wpisowego: 12 kwietnia 2021 r. na adres psm.kartuzy@wp.pl .

4.    Termin przesłania linku do prezentacji: 22 kwietnia 2021 r.

 

§ 3

Celem konkursu jest popularyzacja gry na instrumentach perkusyjnych oraz prezentacja umiejętności muzycznych uczniów.

 

§ 4

Konkurs skierowany jest do uczniów klas perkusji publicznych i niepublicznych szkół muzycznych
I stopnia. 

 

§ 5

Konkurs jest jednoetapowy i odbędzie się w 3 grupach wiekowych:

Ø  Grupa I:      uczniowie klas I i II cyklu 6-letniego,

                                     uczniowie klasy I cyklu 4-letniego,

  Ø  Grupa II:    uczniowie klas III i IV cyklu 6-letniego,

       uczniowie klasy II cykl 4-letniego,

  Ø  Grupa III:   uczniowie klas V i VI – cyklu 6-letniego,

       uczniowie klas III i IV cyklu 4-letniego,

 

§ 6

Uczestnicy konkursu wykonują następujący program:

Ø  Grupa I - 2 utwory wykonane solo lub z akompaniamentem. Jeden utwór wykonany na werblu, drugi utwór wykonany na wybranym instrumencie melodycznym.

Ø  Grupa II - 2 utwory wykonane solo lub z akompaniamentem. Jeden utwór wykonany na werblu, drugi utwór wykonany na wybranym instrumencie melodycznym.

Ø  Grupa III - 3 utwory wykonane solo lub z akompaniamentem. Jeden z utworów musi być wykonany na werblu i zawierać w sobie elementy techniki rudymentarnej.

 

§ 7

Łączny czas trwania prezentacji nie powinien przekraczać:

Ø  Grupa I – 5 minut,

Ø  Grupa II – 7 minut,

Ø  Grupa III – 10 minut,

 

§ 8

Jury konkursu, powołane przez organizatora, oceniać będzie prezentację każdego uczestnika pod względem muzykalności, walorów brzmieniowych, sprawności technicznej, interpretacji utworów oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

 

§ 9

Dla najlepszych wykonawców przewidziane są dyplomy i nagrody.

 

 

§ 10

Wpisowe w wysokości 80 zł od uczestnika należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Musica Cartusiana przy Państwowej Szkole Muzycznej w Kartuzach Bank BGŻ BNP PARIBAS numer rachunku: 94 1600 1462 1838 6354 3000 0001, tytułem: „Konkurs Perkusyjny”. W ramach wpłaconego wpisowego uczestnik może brać udział jednocześnie w dwóch konkursach – Pomorskim Konkursie Perkusyjnym i Pomorskim Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

§ 11

Poprzez wysłanie zgłoszenia na konkurs uczestnicy zezwalają na wykorzystanie ich wizerunku
w kronice szkoły, materiałach promocyjnych kolejnych edycji konkursu, na stronie internetowej szkoły, oraz udostępnienie do wglądu pozostałym uczestnikom konkursu swoich prezentacji.

 

§ 12

Informacje dotyczące nagrania prezentacji:

1.      Uczestnicy konkursu przesyłają link do swoich prezentacji zamieszczonych na YouTube
w formie pliku video HD lub Full HD.

2.      Nazwa zamieszczonego nagrania na kanale YouTube musi zawierać: imię i nazwisko, klasę
i cykl nauczania. W polu opis musi znajdować się kompozytor i tytuł utworu. Plik na YouTube może być publiczny lub niepubliczny – decyduje o tym wykonawca.

3.      Na nagraniu musi być dobrze widoczna sylwetka wykonawcy, instrumentarium oraz aparat wykonawczy. 

4.      Jakość wizualna nagrania nie będzie miała wpływu na ocenę Jurorów.

 

§ 13

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia 2021 r. o godz. 20:00 na stronie internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach https://psmkartuzy.jimdofree.com/.

 

§ 14

Po ogłoszeniu wyników  udostępniony zostanie link ze wszystkimi prezentacjami konkursowymi.

 

§ 15

Dyplomy uczestnictwa oraz nagrody dla laureatów konkursu wysłane zostaną do szkół.

 

§ 16

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w organizacji konkursu.

 

Szczegółowych informacji udziela koordynator konkursu:

Łukasz Lewczak: tel. 501 495 686

 

                                    email: lukasz.lewczak@op.pl

 

 

 

 

REGULAMIN

III POMORSKIEGO KONKURSU GRY NA ZESTAWIE PERKUSYJNYM

 

§ 1

Organizatorem III POMORSKIEGO KONKURSU GRY NA ZESTAWIE PERKUSYJNYM jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, ul. Majkowskiego 5,
83-300 Kartuzy oraz Stowarzyszenie Musica Cartusiana przy Państwowej Szkole Muzycznej
I stopnia w Kartuzach.

 

§ 2

1.      Konkurs ma charakter regionalny (dotyczy regionu pomorskiego) i odbywa się w formie internetowej (online).

2.      Termin konkursu (ogłoszenie wyników na stronie internetowej): 26 kwietnia 2021 r.

3.      Termin przesyłania zgłoszeń drogą mailową oraz wpisowego: 12 kwietnia 2021 r. na adres psm.kartuzy@wp.pl .

4.      Termin przesyłania linku do prezentacji: 22 kwietnia 2021 r.

 

§ 3

Celem konkursu jest popularyzacja gry na zestawie perkusyjnym oraz prezentacja umiejętności muzycznych uczniów.

 

§ 4

Konkurs skierowany jest do miłośników gry na zestawie perkusyjnym, uczęszczających na zajęcia w ośrodkach kultury, uczniów szkół muzycznych, osób uczęszczających na lekcje prywatne oraz amatorów.

 

§ 5

Konkurs jest jednoetapowy i odbędzie się w 2 grupach wiekowych:

Ø  Grupa I – do 12 roku życia,

Ø  Grupa II – od 13 do 19 roku życia,

 

§ 6

Jury konkursu oceni uczestników na podstawie maksymalnie 2 utworów wykonanych
z podkładem muzycznym lub solo. Łączny czas trwania prezentacji nie powinien przekraczać:

Ø  Grupa I – 5 minut,

Ø  Grupa II – 8 minut,

 

§ 7

Jury konkursu, powołane przez organizatora, oceniać będzie prezentację każdego uczestnika pod względem muzykalności, walorów brzmieniowych, sprawności technicznej, interpretacji utworów oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

 

§ 8

Dla najlepszych wykonawców przewidziane są dyplomy i nagrody.

 

§ 9

Wpisowe w wysokości 80 zł od uczestnika należy wpłacić na konto Stowarzyszenia Musica Cartusiana przy Państwowej Szkole Muzycznej w Kartuzach Bank BGŻ BNP PARIBAS numer rachunku: 94 1600 1462 1838 6354 3000 0001, tytułem: „Konkurs Perkusyjny”. W ramach wpłaconego wpisowego uczestnik może brać udział jednocześnie w dwóch konkursach – Pomorskim Konkursie Perkusyjnym i Pomorskim Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

§ 10

Poprzez wysłanie zgłoszenia na konkurs uczestnicy zezwalają na wykorzystanie ich wizerunku
w kronice szkoły, materiałach promocyjnych kolejnych edycji konkursu, na stronie internetowej szkoły oraz udostępnienie do wglądu pozostałym uczestnikom konkursu swoich prezentacji.

 

§ 10

Informacje dotyczące nagrania prezentacji:

  1. Uczestnicy konkursu przesyłają link do swoich prezentacji zamieszczonych na YouTube
    w formie pliku video HD lub Full HD.
  2. Nazwa zamieszczonego nagrania na kanale YouTube musi zawierać: imię i nazwisko, grupę wiekową. W oplu opis musi znajdować się kompozytor i tytuł utworu. Plik na YouTube może być publiczny lub niepubliczny – decyduje o tym wykonawca.  
  3. Na nagraniu musi być dobrze widoczna sylwetka wykonawcy, instrumentarium oraz aparat wykonawczy. 
  4. Jakość wizualna nagrania nie będzie miała wpływu na ocenę Jurorów.

 

§ 11

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia 2021 r. o godz. 20:00 na stronie internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach https://psmkartuzy.jimdofree.com/.

 

§ 12

Po ogłoszeniu wyników udostępniony zostanie link ze wszystkimi prezentacjami konkursowymi.

 

§ 13

Dyplomy uczestnictwa oraz nagrody dla laureatów konkursu wysłane zostaną na adresy wskazane
w karcie zgłoszeniowej uczestników.

 

§ 14

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w organizacji konkursu.

 

Szczegółowych informacji udziela koordynator konkursu:

Łukasz Lewczak: tel. 501 495 686

      email: lukasz.lewczak@op.pl

 

 

 


Download
Formularz PERKUSYJNY.pdf
Adobe Acrobat Document 128.5 KB
Download
Formularz ZESTAW.pdf
Adobe Acrobat Document 110.8 KB